SmartResponder.ru
Міні-курс

Ваш e-mail: *
Ваше имя: *
 Інформація
Головна » Статті » Європейська кухня

ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ
                                                                                                        
Багато ресторанів характеризують свою кухню як європейську. Але не завжди роз'ясняють що вони мають на увазі. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Багато страв національних кухонь, особливо в наш час тотального глобалізму, прийлись до смаку мешканцями багатьох країн нашої планети. Практично в будь-якій частини земної кулі ви можете замовити та з'їсти, наприклад, салат "Цезар", чи чорну ікру, в будь-якому готелі вам запропонують ранковий "шведський стіл", тощо. Смакові пріорітети білих жителів Старого і Нового світу власне і сформували те, що ми зараз називаємо "Європейською кухнею", і що нам можуть запропонувати в кожнім більш-менш пристойному готелі чи ресторані в будь-якій країні світу.

Сучасна європейська кухня була сформована з страв національних кухонь жителів Європи. У процесі пізнавання один одного та культурного взаємопроникнення, окремі найбільш популярні національні страви були включені в раціон інших народів і поширилися по багатьом країнам. У деяких випадках ці страви були збагачені місцевими кулінарними технологіями чи зовсім не змінилися.

Завдяки Австрії, наприклад, ми сьогодні щоранку бадьоримо себе кавою. Віденьці переконані, що саме вони познайомили Європу з кавою. У далекому 1683 році турецьке військо два місяці осаджувало місто, і кожного ранку до стін міста доносився п'янкий аромат свіжезвареного напою. Підоспіла австрійська армія розбила турків, а заповзятливий маркітант Кольшицкий (доречі - українець) знайшов у розгромленому турецькому стані кілька кинутих мішків кавових зерен. Він і відкрив першу кав'ярню - прародительку тисяч європейських кафе.

Хоча в наш час більшість гурманів вважає вершиною кулінарного мистецтва французьку кухню, не можна забувати, що основи кулінарного мистецтва закладалися в Італії. Ще імператор Франц I започаткував у себе при дворі італійську кухню, що розвивалася та поширювалася далі, особливо після весілля його сина з Катериною Медичи в 1533 році. Говорячи про італійську кухню не можна не згадати про чудові макарони. Хоча варто відзначити, що першими їх стали робити китайці. Так, історики затверджують, що Марко Поло привіз із собою з Китаю, як сувенір, тонкі трубочки з тіста: щоправда, китайці робили їх з рисового борошна. Деякі затверджують, що назву макаронам дав якийсь кардинал, що, побачивши їх уперше на своєму столі, викликнув: "О, ма карони!" - що значить "О, як мило!". Ще одним внеском Італії у європейську кухню є піца. Неаполитанці дотепер цінують страви, що колись прикрашали пиршественный стіл Луккула. Однією з цих страв була піца –«А ля наполетана». Вона виявляла собою золотаво-жовтий пиріг з кислого тіста, спечений на деревному куті. Донині в кожного неаполитанца є власний рецепт готування начинки для піци: одні їдять піцу з грибами, інші - з яблуками, треті - з яйцями, а четверті - просто с сиром.

Англійці внесли свій внесок у Європу йоркширською кухнею - вона вважається кращої в країні. Жителі Йоркширу люблять посміятися з приводу своєї кухні. "У нас є стільки ж видів фаршу, скільки кухарів. Є погані, є гарні. А якщо вам доведеться покуштувати дійсний ростбіф, ви самі зрозумієте, чому до нього не потрібно соус." Зверху хрустка скоринка, усередині соковитий і рожевий, і ніякого жиру, що холоне на тарілці, - такий традиційний ростбіф з йоркширським пудингом.

Бельгійці, разом з німцями й чехами прилучили нас до пива. У цій маленькій країні варять більш 500 різних марок пива, причому деяким з них по 400-500 років. Як і в інших країнах, у справу пивоварства внесли свій внесок ченці. Бельгійські ченці-трапісті кілька сторіч варили власний варіант елю під загальною назвою Trappiste.

Великою популярністю сьогодні користається угорський гуляш - щось середнє між густим м'ясним супом і рагу. Його готують з яловичини, свинини чи баранини з додаванням великої кількості борошна і перцю - паприки.

Широке використання ковбас, сосисок, сардельок для готування закусок, перших і других страв - це привіт з Німеччини.

Португальці навчили Європу класти в їжу коріандр і шафран, перець й імбир, карі й папріку. Найцікавіше, що дві нації морських бродяг, мандрівників і першовідкривачів - вікінги і португальці, незалежно один від одного винайшли безсмертну провізію мореплавців: в'ялену тріску! Норвежці ухитрялися пропливати з лютефіск із варяг у греки, але от без португальської бакалії Васко да Гамо просто не доплив би до Індії.

Французька кухня завжди була прикладом досконалості в мистецтві кулінарії. Лексикон французької кухні органічно увійшов у термінологію багатьох національних кухонь. Десятки слів, починаючи від слова "ресторан" і закінчуючи словом "омлет", є свідченням того, що французи стали законодавцями моди і традицій у кулінарному світі. Супи-креми, сири, устриці, вина, коньяки, салати, картофель-фрі, соуси - це найменший перелік того, що Франція дала європейській кухні.

Швейцарія не тільки банки і годинники, це ще країна сиру, молочних продуктів і шоколаду: крім того, Швейцарія й Австрія внесли свій внесок у світову кулінарію - рулет ("швейцарський рулет"). Ну і звичайно фондю. Зародилося сирне фондю у швейцарських Альпах дуже давно. У ті далекі часи правили суворі звичаї. Говорять, що тюхтій, що упустив у розтоплений сир свій шматочок хліба, негайно одержував п'ять ударів ціпком. Якщо ж цей нещасливий опускав хліб другий раз, його чекали двадцять ударів батогом. Провинившись утретє, він з каменем на ногах летів у Женевське озеро. Так виховувалася повага до фондю...

Російський стіл поділився з європейською кухнею головним чином своїми делікатесами: копченою спинкою осетра (баликом), севрюжиною з хроном, малосольною лососиною (сьомгою), червоною, чорною та рожевою (сиговою) ікрою, маринованими та солоними грибами (рижиками та білими), що складають не тільки чудовий натюрморт разом із кристальною-прозорою московською горілкою, але і тонко гармонують з нею в смаковому відношенні.

На закінчення хочеться додати, що якщо ви прийшли в ресторан, відкрили меню і побачили там знайомі і популярні найменування страв - то це ресторан європейської кухні.
(читайте далі)


Джерело: http://lasoon.com.ua/ukr/articles.php?id=6&id_article=34
Категорія: Європейська кухня | Додав: Admin (21.11.2009)
Переглядів: 3603 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
П'ятница, 03.05.2024, 08:26
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Форма входу
Категорії розділу
Статті [0]
Тренінги [8]
Курси [2]
Консультації [2]
Цікаві ресторанні історії [1]
Грузинська кухня [7]
Кулінарний словник [6]
Різне [8]
Італійська кухня [1]
Японська кухня [6]
Керівництво [21]
Персонал [12]
Фінанси [8]
Цікаво [16]
Європейська кухня [9]
Українська кухня [2]
Афоризми [3]
З нуля [7]
Напої [5]
Спеції [7]
Карвінг [4]
Кулінарні новини [2]
Пошук
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 116
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Власник сайту: Леся Лазар © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz