SmartResponder.ru
Міні-курс

Ваш e-mail: *
Ваше имя: *
 Інформація
Головна » Статті » Керівництво

ЗАКОН ПАРЕТО АБО ПРИНЦИП 20/80

                                                                   

В житті так буває, що працюєш - працюєш, а результат  в 4 рази менший ніж очікуєш, а буває навпаки, зовсім не стараєшся – робиш відсотків 20 від звичайної роботи, а результат на всі 100%! І як це пояснити? Хтось, не напружуючись, добивається колосальних результатів, а хтось з шкіри лізе, щоб виконати мінімум від наміченої роботи. Чому так відбувається?
 
                                       

 

Поясненням того є одне незвичайне правило (закон), яке допоможе вам зрозуміти, в чому ж справа. І називається воно – «Закон Парето».

 

Закон Парето, Принцип Парето, або принцип 20/80 — емпіричне (що грунтується тільки на експериментальних даних, без теоретичних висновків) правило, введене соціологом Вільфредо Парето, в найбільш загальному вигляді формулюється, як «20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль — лише 20% результату»...

 

Спробую пояснити своїми словами. Суть закону Парето в наступному: якщо ми правильно виберемо мінімум самих-самих важливих дій, ми отримаємо максимум результату або значну частину (80%) від планованого результату.

 

Говорять, - 10% населення володіють 90% всіх активів і грошей на планеті. Згідно із законом Парето таких людей повинно бути 20%, просто, інші 10 відсотків уміло шифруються і не афішують своїм станом.

 

Так же само цей принцип діє і в ресторанному бізнесі. 20% клієнтів (постійних клієнтів) приносять 80% прибутку. 20% страв в меню є фаворитами і дають 80% обороту і т. д.

 

Отже. ЯК працює закон Парето?! Велика частина наших зусиль не дає нам очікуваних результатів. Результат, на який ми розраховуємо, відрізняється від того, що ми чекали. Велика частина наших дій, дій персоналу, являє собою порожню витрату часу. Вони не дають нічого реального для досягнення бажаного результату.

 

Іншими словами, - 80% того, що ми робимо – це допоміжні справи, які можна опустити, оскільки вони сильно впливають на головні завдання, але часу віднімають набагато більше, ніж важливі завдання. Якщо звести ці допоміжні і мало потрібні процеси до мінімуму або прибрати з роботи взагалі, залишивши тільки найважливіші справи, то результативність виросте у декілька разів.

 

                                          

Закон Парето часто критикують, оскільки він складно піддається коректуванню і вивести точну математичну формулу, за його типом, складно –  є дуже багато важко визначних чинників.

 

Сподіваюся, ви переглянете свій підхід до роботи і знайдете застосування закону Парето в своєму ресторанному бізнесі, а також будите звертати увагу на дії, які не дають вам головного результату, і видалите їх.

                                            

Категорія: Керівництво | Додав: Admin (14.12.2009)
Переглядів: 1252 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
П'ятница, 17.05.2024, 04:28
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Форма входу
Категорії розділу
Статті [0]
Тренінги [8]
Курси [2]
Консультації [2]
Цікаві ресторанні історії [1]
Грузинська кухня [7]
Кулінарний словник [6]
Різне [8]
Італійська кухня [1]
Японська кухня [6]
Керівництво [21]
Персонал [12]
Фінанси [8]
Цікаво [16]
Європейська кухня [9]
Українська кухня [2]
Афоризми [3]
З нуля [7]
Напої [5]
Спеції [7]
Карвінг [4]
Кулінарні новини [2]
Пошук
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 116
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Власник сайту: Леся Лазар © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz