SmartResponder.ru
Міні-курс

Ваш e-mail: *
Ваше имя: *
 Інформація
Головна » Статті » Цікаво

ЯК ЧАСТУЮТЬ НОБЕЛІВСЬКИХ ЛАУРЕАТІВ




"Банкет банкетів" - так називається Нобелівський банкет, який щорічно відмічається В Блакитному залі міської ратуші Стокгольму. Перший раз він відмічався 10 грудня 1901 року одночасно з першим врученням премії. Число запрошених коливається від 1300 до 1400 чоловік. Обов'язкова парадна форма одягу: фраки і вечірні плаття.


 

 


До банкету ретельно готуються. З Італії доставляють близько 20 контейнерів - з трояндами, герберами, гвоздиками, мімозами, орхідеями, ліліями... Це подарунок міста Сан-ремо, де Альфред Нобель провів останні роки. Їх 23 000.

 



Меню вечері ретельно розробляється і тримається в строгій таємниці. За місяць до вручення премії члени Нобелівського комітету дегустують три варіанти меню, зміст яких тримається до останнього моменту в секреті. Відомий  тільки один їх компонент: морозиво на десерт.

 



Природно, організаторами враховуються всі можливі нюанси: хтось вегетаріанець, іншому потрібна кошерна їжа, третій - алергік, четвертий, - п'є тільки безалкогольні вина...

 



Для банкету використовуються сервіз і скатертини із спеціально розробленим дизайном, обов'язковим елементом якого є портрет Нобеля. Посуд ручної роботи прикрашений трьома смужками синього, зеленого і золотого кольорів - в колор шведського ампіру. У цій же гаммі виконані ніжки кришталевих фужерів. Сервіз для банкетів був замовлений до 90-леття Нобелівських премій в 1991 році. Він складається з 6750 келихів, 9450 ножів і вилок, 9550 тарілок і однієї чайної чашки, зробленої спеціально для принцеси Ліліани, яка не п'є кави. Чашка зберігається в спеціальному дерев'яному футлярі з монограмою принцеси. Вартість сервізу склала 1,6 млн. доларів.

 



Вранці 10 грудня «фахівець із столів»  з лінійкою ходить уподовж тільки що розставлених поодинці  йому відомій схемі рядів і заміряє відстань з точністю до сантиметра...  Тобто столи розставляються з математичною точністю.

 



200 офіціантів тренуються вже тиждень. Не можна зробити жодного зайвого кроку або руху: все вивірено і хронометровано. У старших офіціантів - диригентські палички і секундоміри. На спеціальних планшетах - креслення, схожі на схеми бойових дій, із стрілками - розташуванням «військ супротивника» і вказівкою часу початку і тривалості «атак».  Відстань від кожної тарілки до келиху, від одного столу до іншого - все враховано.




Офіціанти проходять багатогодинні репетиції, для того, щоб їх рухи були прохронометровані з точністю до частки секунди. Наприклад, урочисте внесення морозива займає рівно три хвилини з моменту появи першого офіціанта з підносом в дверях до того, як останній з них встане біля свого столу. Подача інших страв займає дві хвилини.

 



 На банкеті ніколи не посадять, наприклад, гостя з України, що не говорить по-англійському, поряд з тим, хто не знає української мови. Хімік навряд чи опиниться за одним столом з літературознавцем, і так далі. До речі, одного разу Нобелівський комітет одержав лист з вдячністю від гості банкету. Її усадили між двома професорами, за одного з яких згодом вона вийшла заміж.



 

Запрошені повинні сидіти на своїх місцях вже в 18.45. У 19.00 почесні гості на чолі з королем і королевою спускаються по сходах в Блакитний зал. Король веде під руку нобелівську лауреатку, якщо така є, або дружину лауреата по фізиці. Голова Нобелівського комітету супроводжує королеву.

 



Поряд з королевою, за традицією, сидить самий старший за віком (якщо їх декілька) лауреат в області фізики. У тексті заповіту Альфреда Нобеля на першому місці - фізика, потім хімія, медицина, література і в кінці сприяння установленню миру у всьому світі. Згідно цього «табелю про ранги» розташовуються і лауреати.

 



Перший тост - за Його Величність, другий — в пам'ять Альфреда Нобеля. Тільки після цього гостям дозволено відкрити меню, яке надруковане дрібним шрифтом на картах, прикладених до кожного місця. Для музичного оформлення вечері запрошуються імениті музиканти світу.

 



У 22:15 король Швеції дає знак до початку танців в Золотому залі ратуші. Свято завершується в 01:30.



Джерело: http://nobelprize.org, scantrotter.com
Категорія: Цікаво | Додав: Admin (21.02.2010) | Автор: С.Дьячкова, М.Стюарт, В.Грегуольд
Переглядів: 1588 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Понеділок, 29.04.2024, 15:06
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Форма входу
Категорії розділу
Статті [0]
Тренінги [8]
Курси [2]
Консультації [2]
Цікаві ресторанні історії [1]
Грузинська кухня [7]
Кулінарний словник [6]
Різне [8]
Італійська кухня [1]
Японська кухня [6]
Керівництво [21]
Персонал [12]
Фінанси [8]
Цікаво [16]
Європейська кухня [9]
Українська кухня [2]
Афоризми [3]
З нуля [7]
Напої [5]
Спеції [7]
Карвінг [4]
Кулінарні новини [2]
Пошук
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 116
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Власник сайту: Леся Лазар © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz