Для того, щоб технологія була робочою і
ефективною, важливе правильне спостереження при її створенні. Також ви знаєте про те, що дуже важливо зберігати технології письмово. Але як добитися від персоналу, щоб вони слідували
правильній технології.
Це фахівці з приготування кави. Схиляти це слово (так само як і схилити самого баріста покуштувати розчинної кави) неможливо. Слово «бариста» — італійське і в українській мові абсолютно в будь-якому відмінку повинно звучати однаково. Як би це не різало слух. Сталося воно від слова «бар» — одна з одиниць виміру тиску в каві-машині.
Тому, чим більшу кількість страв і напоївпродає ваш заклад, контролюючи при цьому свої витрати, тим більша вірогідність того, що ваш ресторан процвітатиме. Чим більше продають ваші офіціанти, тим вище їх чайові і тим швидше розвивається ваш бізнес.
Один хлопчик увійшов до кафе і сів за столик. Офіціантка підійшла до нього. — Скільки коштує шоколадне морозиво з горішками? – запитав він. — П'ятдесят центів, — відповіла жінка. Хлопчик витягнув руку з кишені і перерахував монети.
Як оцінити персонал при наймі, підборі, або коли необхідна оцінка результатів роботи наявного персоналу. Або виникла необхідність побудувати критерії оцінки персоналу, для вирішення питання висунення його на вищу посаду або звільнення? Так само іноді необхідно оцінити ефективність роботи персоналу, хто кращий? Кого звільнити?
Що відбувається зазвичай, коли керівник приймає
нового співробітника на роботу? Він кидає його «у воду» і дивиться, що далі. «Поплив,
поплив, поплив. потонув. Ну, нічого, у мене ще є!» Приймає іншого на місце того,
що «потонув». «Поплив, поплив, поплив — добре!» Тобто виплив співробітник,
значить, легінь, хай працює. Якщо немає — знайдемо іншого.
Сьогодні, здається, немає жодного керівника великого або малого ресторанного бізнесу, який не був би стурбований питанням: як мотивувати персонал на трудові подвиги? Ця тема стала майже нав'язливою ідеєю, а стійка фраза «нам треба розробити систему мотивації персоналу» — справляє своєрідне гіпнотичне враження, в результаті якого з'являються все нові методи заохочення — покарання (стимулювання) працівників. Проте проблема залишається, оскільки стимулювання у вигляді підвищення заробітної плати, всіляких пільг і т.п. не приводить до істотного зростання ефективності роботи кожного конкретного співробітника. Виходить як в прислів'ї: скільки вовка не годуй, він все одно в ліс дивиться.
Успіх вашого ресторанного бізнесу може бути простим, як і все геніальне.
Посудіть самі. Адже яким би не був зовнішній вигляд вашого ресторанного закладу, як би багато про нього не говорили, якщо не буде офіціанта-продавця, то і продажів не буде. Тобто, гроші в компанію приносить офіціант. Відповідно, чим він кращий, тим більше прибутків ви отримуєте.
Спілкуючись на одному з форумів з Інною Коченковою, провідним російським консультантом по ресторанному бізнесу, заділи тему по мотивації персоналу. Розмова вийшла дуже вдалою і я б хотіла з вами нею поділитись.