(Фрагмент книги Олександра Затуліветрова «Ресторан: з чого почати, як досягти успіху. Поради власникам і керівникам», випущеною видавництвом Пітер. Публікується з дозволу Видавництва)
Важливо розуміти, для кого ви готуєте бізнес-план. Якщо для себе — варіант може бути вкрай спрощеним, таким, що дає тільки сухе викладення цифр. Якщо для інвесторів або партнерів — бізнес-план повинен бути, звичайно, повнішим. Якщо для банку — шукайте професіоналів, здатних створити реальний бізнес-план.
Свій ресторан: підводні камені ресторанного бізнесу
Пропонуємо вашій увазі фрагмент книги-керівництва по відкриттю ресторану випущеною видавництвом Пітер в рамках серії «З чого почати, як досягти успіху».
У цьому фрагменті перераховані основні складнощі і нюанси ресторанного бізнесу, які необхідно враховувати рестораторам, які починають свій бізнес.
Видно, Україна таки збирається до Європи. Оскільки з кінця минулого року наша держава вирішила, що його громадяни гідні відвідувати ресторани, кафе і бари, а не харчуватися в громадському харчуванні.
Гарне враження про відвідини закладу, бажання відвідати заклад ще раз, розповісти про ресторан знайомим і друзям з'являється тоді, коли відвідувач задоволений не тільки кухнею і обслуговуванням, але і якістю повітря в такому закладі. Суміш вуглекислого газу, диму тютюну, запахів кухні може зіпсувати найкраще враження від якості їжі і обслуговування.
Меню походить від французького «menu» і означає розклад страв і напоїв на сніданок, обід і вечерю, а також перелік страв для прийомів і іншого виду обслуговування.