SmartResponder.ru
Міні-курс

Ваш e-mail: *
Ваше имя: *
 Інформація
Головна » Статті » Цікаво

МІНУСИ РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ АБО ФІЛОСОФІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ!!!

Суб'єктивні нотатки про смачну і здорову їжу і ще небагато про те, як нас обслуговують в кафе і ресторанах міста.

 

Цілих два місяці (у кризу!) я витрачала власну зарплату на те, щоб провести журналістське дослідження на предмет якості обслуговування в закладах громадського харчування обласного центру. Не скажу, що все було гладко при відвідинах, але результат того коштував. Тому маю повне право заявити привселюдно – шановні директори і адміністратори кафе і ресторанів, будьте пильні, вам є над чим попрацювати!

 

Вони ж теж люди

 

Термін "офіціант" застосовується до представників обох статей, які обслуговують відвідувачів їжею і напоями. Роль професійного офіціанта полягає в створенні невимушеної обстановки, в якій кожен відвідувач відчував би себе бажаним гостем. Причому робота офіціанта не зводиться до простої подачі їжі і напоїв: щоб компетентно справлятися з своїми обов'язками, він повинен володіти цілим переліком якостей і умінь, зокрема приємною зовнішністю, чесністю, працьовитістю і пунктуальністю. Крім того, офіціант повинен стежити за своїм зовнішнім виглядом і бути завжди охайним.

В світлі вище  викладеного на практиці виникають дрібні проблеми, які сильно  псують нерви при обслуговуванні відвідувачів. Будь то півгодинне очікування холодної закуски, плями на одязі через недбало поставленого на стіл кухля пива, плутанина в рахунку. Гості нервують, виходять з себе, викликають менеджера, але отримують у відповідь тільки байдуже «Приносимо вибачення» і ті ж півгодини очікування наступного разу. У негласному кодексі чести представників цієї професії є такі правила:

- офіціант ніколи не має права поскаржитися на гостя, як би той не поводився, зрозуміло, якщо це не загрожує безпеці інших відвідувачів;

- офіціант повинен посміхатися, бути милим і послужливим – за це йому платять зарплату і залишають чайові;

- і нарешті, офіціант повинен бути охайним.

 

Хамство процвітало і за радянських часів, але тоді це каралося звільненням, зараз же справа йде по-іншому. Обслуговуючому персоналу можуть просто зробити догану, за якою не послідує звільнення співробітника. Найважливішою є одна повчальна порада всім нам, простим обивателям, які заходять в кафе або ресторан випити філіжанку кави і просто перекусити: не варто грубіянити офіціантові. Адже серед цього співтовариства існує практика. плюнути вам в страву або каву, щоб ви менше розумували.

Задовольняючи потреби кожного, хто пропагує основу раціонального харчування, ми часто забуваємо поглянути «тверезим» поглядом на те, як нас обслуговують працівники ресторанів і кафе. Тому вдосконалення знань в цій сфері завжди віталося у народу, особливо, якщо цей момент відіб'ється на розширенні можливостей офіціанта того або іншого закладу. Отже, наші підказки відвідувачеві:

- перше на що ви повинні звернути увагу – це те, як швидко підходить до вас офіціант, цікавлячись замовленням;

- друге – це як швидко принесли вам його.

Рекомендуємо максимально уважно вивчити міміку обслуговуючого персоналу, оскільки часто гримаси зайнятих при цьому людей видають підсвідому огиду до вас. Мов, пришли, та ще і працювати примушують. На дуже незадоволений офіціантський погляд в Луганську «ризикуєш» нарватися буквально на кожному кроці. Ті що прийшли, звичайно, намагаються голосувати гривною в особливо недружньо настроєних закладах, але що поробити, якщо це місце є улюбленою точкою громадського харчування ваших друзів?!

 

Всім сестрам по сережках

 

Отже, пройдемося в думках по деяких закладах міста Луганська. Почнемо з центральних кафе і завершимо список ресторанами.

«Суші Я» – ну хлоп'ята, вам варто неабияк потрудитися над мімікою і жестами, щоб виправити положення в кращу сторону. При вході вас вітають на японському. Цей нюанс, дійсно, бере за душу, але не на стільки, щоб прощати всі ваші погрішності. Сидячи тут за столиком, я чекала, поки мені принесуть замовлення 10 хвилин, а після ще стільки ж поки його приймуть. Дозвольте вам нагадати, шановні працівнички, що попільничку необхідно міняти через кожні п'ять хвилин, а не тоді, коли черга дійде. У цьому закладі обслуговують «по-естонському», тобто дуже поволі. Та і столики сильно близько розташовані один до одного. Трохи більше б місце для такого залу вже точно б не перешкодило! До того ж, в цьому закладі відсутні елементарні вішалки, через такої незручності деколи не відразу зміркуєш – куди дівати верхній одяг.

«Сільвер» - Затишне кафе, розташоване в самому центрі міста. Інтер'єр витриманий в морському стилі, саме приміщення нагадує піратський корабель. Напевно, тому там, вам офіціантки можуть дозволити собі злегка нагрубіянити. Хоча саме цей заклад важко не полюбити. За тишу, красиві меблі і вишуканий посуд, де музика грає так неголосно, що можна комфортно поговорити...

«Алкуба»: меню тут можна чекати цілу вічність, якщо звичайно, ви не постійний відвідувач. Такі ж справи з отриманням рахунку. Офіціантки чомусь грубі, замовлення чекаєш не менше півгодини. Похід в це кафе – суцільне випробування часом. Загалом, чайові залишати абсолютно нема за що. На цілком обґрунтовані вимоги дати мені  книгу скарг, відповіли відмовою – мовляв, вона у нас вся заповнена, а чиста лежить у директора в сейфі.

«Lavazza» - миле кафе, але іноді варто офіціантам бути уважнішими до відвідувачів, не стояти і базікати один з одним. Дівчата завжди привітні. На прохання трудящих: було б набагато зручніше для клієнтів, якби заклад працював хоч би до опівночі.

Окремо хочеться розповісти про After-bar «М'ята». Я, звичайно, розумію, що в країні криза, але не варто було господарям затискати гроші на придбання достатньої кількості елементарних вішалок. Просто жахливо, що людина повинна встати і повісити, пробачите, своє пальто на вішалку, яка стоїть фіг знає де. Офіціант, у свою чергу, виконує свої функції чітко і оперативно. Зловити ж його, щоб попросити рахунок, практично нереально.

«Гауранга» - офіціантки чудово виконують свою роботу, і яких-небудь мінусів я не відмітила.

У суші-барі «Япона хата» на рідкість класне обслуговування. Просто молодці – і офіціанти привітні і завжди підходять вчасно. Людина, яка прийшла сюди вперше, обов'язково повернеться саме за тим, що обслуговування в даному закладі на вищому рівні.

Пивоварня «БірХофф»: у кожного свої смаки і переваги. Інтер'єр хороший, заклад свіжий. У закладі існує система фейс-контролю, на вході дівчата в симпатичних національних костюмах. Офіціантки милі, але іноді помиляються. І, нарешті, витяжка відмінна, клієнта просто здуває з свого місця і можна замерзнути. Зате пали, не хочу. Інтер'єр супер, але на нім далеко не виїдеш. Приємні враження залишилися від живої музики, хоча величезний мінус, що вона дуже голосно грає, тому заважає спілкуватися. На мій погляд, офіціанти чудово виконують свою роботу, але засмучує мене одне - це відгуки моїх друзів і знайомих. Практика ляпів адміністратора і офіціантів цього нині популярного у луганців закладу - величезна.

Ну і для отримання максимального задоволення від походу в пивоварню потрібна хороша компанія!

Ресторан «Червона площа» – до столиці Росії нам, звичайно, далеченько ще, але сказати що-небудь негативне було б неправильне тільки тому, що офіціанти завжди привітні і підкажуть, якщо ви сумніваєтеся при виборі страви. Милі дівчата доброзичливі, оперативні і спритні.

Мережа ресторанів «Козирна карта» встигла себе зарекомендувати, як  найкраща система обслуговування. Вам і верхній одяг допоможуть зняти і надінуть на вас. І мільйон разів підійдуть, запитають у вас – не бажаєте чого-небудь ще. Відношення до людини, що приходить, таке, що сам ти рангом не нижче за президента, якого так чекали тут. Бути VIP-person не так легко, як здається на перший погляд. Не варто забувати, що за хороше обслуговування офіціантові покладені чайові, 10% від замовлення, і тоді ви станете бажаним гостем в закладі. Спасибі за таке рідкісне в мережевих закладах якісне обслуговування.

 

Поради наприкінці

Панове офіціанти і адміністратори луганських кафе і ресторанів! Навчіться ефективніше вступати в контакт, брати замовлення, ходити з підносом, вчасно міняти попільнички. А також розвивайте в собі уміння переконувати, чуйність, інформованість, упевненість в собі. Всі визнають, що гості залишають в закладі свої гроші, – власне, саме ради цих грошей і будується ресторанний бізнес. І всі згодні, що для цього відвідувачам мало подати смачну страву і зручний столик з кріслом, їх треба обслужити!

Причому так, щоб вони отримали задоволення. Для цього, у свою чергу, з ними потрібно поводитись згідно їх бажанням, а питання, прохання і претензії вирішувати максимально швидко, точно і комфортно. Саме таке відношення до гостей підводить нас до того, що в успішному закладі якісний сервіс повинен стати філософією, якщо не релігією. Практика ж показує, що луганське громадське харчування ще далеке від ідеалу, але все-таки йде вірною дорогою – до справжньої цивілізації.

Категорія: Цікаво | Додав: Admin (29.11.2009) | Автор: Ольга Блінова
Переглядів: 1184 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Середа, 15.05.2024, 19:52
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Форма входу
Категорії розділу
Статті [0]
Тренінги [8]
Курси [2]
Консультації [2]
Цікаві ресторанні історії [1]
Грузинська кухня [7]
Кулінарний словник [6]
Різне [8]
Італійська кухня [1]
Японська кухня [6]
Керівництво [21]
Персонал [12]
Фінанси [8]
Цікаво [16]
Європейська кухня [9]
Українська кухня [2]
Афоризми [3]
З нуля [7]
Напої [5]
Спеції [7]
Карвінг [4]
Кулінарні новини [2]
Пошук
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 116
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Власник сайту: Леся Лазар © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz