SmartResponder.ru
Міні-курс

Ваш e-mail: *
Ваше имя: *
 Інформація
Головна » Статті » Цікаво

У ЧОМУ ГОЛОВНИЙ СЕКРЕТ ВСІХ ПЕРЕМОЖЦІВ І ЩАСЛИВЦІВ?


«…По думках проводжають» Френсис Гальтон, знаменитий англійський учений і двоюрідний брат Чарльза Дарвіна, відрізнявся великою оригінальністю. Причому, не лише в житті, але і в роботі. Одного дня Френсис зважився на своєрідний експеримент. Перш ніж відправитися на щоденну прогулянку по вулицях Лондона, він встав перед дзеркалом і, дивлячись собі в очі, став вселяти: «Я – бридка, мерзенна, нікчемна, огидна людина, яку в Англії ненавидять всі!» Після п'яти хвилин такого самогіпнозу він відправився, як зазвичай, на прогулянку.
Спочатку все йшло як завжди. Але дуже скоро Френсис став ловити на собі зневажливі і гидливі погляди перехожих. Він подумав, що це йому лише здалося. Проте багато перехожих відверто відверталися від нього, і кілька разів в його адресу без жодного приводу прозвучала груба лайка. У порту один з вантажників, коли Гальтон проходив мимо нього, так саднув, нібито ненароком, ученого ліктем, що той плюхнувся в грязь. Більш того, здавалося, вороже відношення передалося навіть тваринам. Коли він проходив мимо запряженого жеребця, той ні з того ні з сього брикнув ученого в стегно так, що він знову повалився на землю. Гальтон намагався викликати співчуття у очевидців, але, до свого великого подиву, почув, що люди почали захищати тварину. Вирішивши не чекати, поки його уявний експеримент приведе до серйозніших наслідків, Гальтон поспішив додому.

Убиті страхом
«Померти не страшно, страшно – вмирати», – говорив Гете. Одного дня одному із засуджених на смерть піднесли замість чаші з отрутою звичайну воду. Король хотів таким чином розіграти арештанта. Проте той, випивши чашу з водою, до великого здивування короля і його наближених, звалився як мертвий.
А ось випадок з французької кримінальної хроніки початку ХХ століття. Наглядач паризького ліцею своєю поведінкою викликав до себе ненависть з боку студентів, і вони вирішили помститися йому. Студенти схопили наглядача, привели в напівпідвальне приміщення і в масках влаштували суд над ним. Виступив «прокурор», який від імені всіх студентів звинуватив його в «злочинах», перерахувавши всі його «злочини». «Суд» засудив його до обезголовлювання. Принесли плаху і сокиру і оголосили засудженому, що йому залишилося лише три хвилини на те, щоб покінчити всі земні розрахунки і приготуватися до смерті. Після цього терміну його змусили стати навколішки і покласти голову на плаху. Один учасник цієї жорстокої забави заніс сокиру, а другий ударив рушником по шиї. Після цього студенти з реготом запропонували йому піднятися. До їх великого здивування і переляку, засуджений не рушив з місця – він був мертвий… Засудженого убила не чаша з отрутою, а наглядача – не сокира. Їх убив страх. Тобто те, що вони собі вселили і в що повірили, хоча в реальності ситуація була абсолютно безпечною для їх життя. Те, що вони самі собі на придумали, виявилося для них страшніше за саму смерть.
На думку американських медиків, словосполуки «хворобливе занепокоєння» або «злякатися до смерті» повинні уживатися не у переносному розумінні, а в найпрямішому. Учені медичного центру в Бостоні провели дослідження, які довели безпосередній зв'язок між негативним мисленням і хворобами людини. Спостерігаючи за групою пацієнток, що входять до групи ризику по серцево-судинних захворюваннях, медики прийшли до висновку: ті жінки, які були упевнені, що у них обов'язково будуть проблеми з серцем, в 4 рази частіше дійсно захворювали. За словами доктора Артура Барськи, пацієнтки, які весь час думали про те, що з ними щось не так, і чекали лише поганого результату, в результаті і справді «притягували» до себе хвороби. Аналогічне дослідження серед хворих хірургічного відділення провів професор Гарвардського університету Герберт Бенсон. За його спостереженнями, якщо перед операцією пацієнт думає лише про поганий результат, то в 80% випадків хірургічне втручання закінчувалося ускладненнями і навіть смертельним результатом.

Сумні думки скорочують життя
Американський вчений Майкл Оппенхейм в книзі «Енциклопедія чоловічого здоров'я» наводить цікаві факти. «У 1990 році в «Журналі Американської медичної асоціації» була опублікована стаття про те, наскільки сильним може бути зв'язок між розумом і тілом. Виявилось, що рівень смертності серед літніх євреїв знижується перед Пасхою. Пасха для євреїв – одне з найважливіших релігійних свят; особливо для батьків і дідів, які очолюють під час цього торжества. Відразу після закінчення святкування Пасхи рівень смертності серед чоловіків різко підвищується, а потім знов знижується до середньостатистичного. Дослідження Каліфорнійського університету виявили той же феномен, але цього разу серед старезних китаянок, рівень смертності серед яких короткочасно падав перед Святом урожайного місяця, що має особливе значення саме для літніх жінок. Цифри свідчили про те, що веселі, з нетерпінням очікувані єврейськими чоловіками і старими китайськими жінками свята якимсь чином підтримували в них життя до закінчення веселості».
Проте всяка медаль має оборотну сторону. І якщо хороші думки укріплюють здоров'я, то погані можуть послужити погану службу.
«Перший неспростовний доказ того, – продовжує Оппенхейм, – що сумні думки можуть пошкодити людині, виявилося випадково в ході виконання американської космічної програми. У 60-70-х роках молоді інженери і психологи космодрому «Міс Кенеді», що брали участь у відправці астронавтів на Місяць, почали гинути від серцевих нападів, що наставали з турбуючою частотою. Запої, зловживання наркотиками і розлучення в цій групі були також на підозріло високому рівні. Коли люди вмирають від серцево-судинних захворювань, лікарі зазвичай звертають увагу на стандартні чинники ризику – високий рівень холестерину, ожиріння, діабет і куріння. Ці чинники у мешканців «Міс Кенеді» знаходилися в межах норми. Крім того, у них не виявлялося закупорки коронарних артерій – звичайної причини смерті при серцевих нападах. Дехто в американському уряді вже замислювався, чи не причетні до цього росіяни, але незабаром була виявлена дійсна причина нещасть. Із-за фінансових проблем робочий персонал космодрому піддався великому скороченню. Люди, що ще вчора були кращими фахівцями-ракетниками, сьогодні могли стати безробітними. Не дивлячись на загальні успіхи космічної програми, в пов'язаних з нею учених наголошувався незвично високий рівень стурбованості і депресій. Збудження, викликане страхом за своє майбутнє, приводило до  виділення адреналіну і інших субстанцій, які швидко виводили з ладу сердечний м'яз. Всі ці люди були в буквальному розумінні слова злякані до смерті».

Головний секрет всіх переможців
В «Дхамападе», древній збірці буддійської мудрості, сказано: «Все, чим ми є, є результат того, що ми думали. Наше життя ґрунтується  на наших думках і створюється нашими думками». У іншій мудрій книзі, «Талмуді», говориться: «Ми бачимо речі не такими, які вони є, а такими, які ми є». Інакше кажучи, які наші думки, таке і наше життя. Звідси найбільший секрет, який знали мудрі люди всіх століть: якщо хочеш змінити своє життя – зміни себе. Або, точніше, – зміни свої думки. Лише наша свідомість перетворює навколишні речі, події і людей на добро або зло, а нас самих – або в щасливчиків, або бідолах. Або у невдах, або в переможців. Одного дня на спортивному майданчику Гавайського університету зустрілися дві футбольні команди – місцева і команда лідерів чемпіонату з міста Вайомінга. (Йдеться про американський футбол.) Після першого тайму господарі програвали з рахунком 22:0, і враження було на трибунах просто траурним. Хлопців з місцевої команди було не впізнати – вони хоч і бігали зі всіх сил, але у них нічого не виходило. Вони готувалися дати бій, але і думати не сміли, що можуть виграти в команди, яка впродовж цілого року нікому не програвала і була лідером вже декілька сезонів підряд.
Ви можете уявити, в якому настрої гравці йшли з поля в роздягальню після першого тайму. Їх тренер розумів, що в стані такого відчаю його команді можна на другий тайм і зовсім не виходити. І тоді він приніс їм в роздягальню теку з газетними вирізками, які він зібрав за багато років. У цих статтях говорилося про команди, які програвали з подібним і навіть великим рахунком (для американського футболу це не така вже рідкість), але все-таки зуміли мобілізувати всі свої сили і перемагали. Змусивши своїх гравців прочитати ці статті, він поселив в них віру, що ще не все втрачено, і ця віра, заснована на нових внутрішніх уявленнях, в яких вони побачили себе переможцями, викликала в них новий душевний стан.
І що ж сталося? Команда Гавайського університету вийшла на поле і закінчила другий тайм і весь матч з рахунком 22:27 в свою користь! Змінивши свої думки, вони перемогли. Ось вже, дійсно: «одна людина, у кого є віра, рівна по силі дев'яноста дев'яти людям, що володіють всього лише інтересами»!

«Перетворіться оновленням розуму...»
Як учені пояснюють дивну силу думки? Річ у тому, що для розуму думка реальна. Реальніша, ніж річ. Цей закон душі пояснив ще німецький філософ Іммануїл Кант: «Щоб бачити, треба знати. Як ми мислимо, так ми і бачимо, так і відчуваємо». Наш розум, вибираючи слова, думки, тим самим, виявляється, формує відчуття. Кожна думка породжує відчуття. Кожне слово – це крапелька бальзаму або отрути для душі. Розум хворий, негативний вибирає злі і сумні думки і тим самим формує злість і образу. Розум здоровий, позитивний вибирає спокійні і добрі думки і формує душевний спокій і радість.
Необмежена, майже божественна сила думки має ще і іншу, глибшу причину: «Думки володіють інформаційною енергією, яка і формує людину, і навіть визначає події його життя, – говорить московський вчений Петро Гаряєв. – Наші думки, завдяки усюдисущій енергії торсіонного поля, створюють резонанс на вищому Духовному світі, а той відповідно організовує події нашого життя, події фізичного світу! «По вірі вашій буде вам». Що ви думаєте про людей, то і буде вам, то зростає і в вас».
«Нещасні ті, хто думає про тіло більше, ніж про душу». Цю древню істину затверджують всі релігії світу, всі великі пророки і мудреці. А люди не чують. Вони живуть, як би «вниз головою»: їх розум придавлений вагою їх тіла.
Дві тисячі років тому Ісус Христос дав людям геніальну божественну раду: «Перетворіться оновленням розуму вашого». Бажаєш краще жити – віднови погляди, образ думок. Цьому учить релігія. Цю велику істину життя відкриває для себе сьогодні наука. Щоб краще жити, потрібно краще мислити! Божественно геніальна ідея лише тепер, через 2 тисячі років, усвідомлюється і пояснюється наукою. І багато учених вважають, що ця ідея здатна радикально, швидше і краще, ніж атом і комп'ютер, перетворити життя людини. «Не у фізичній силі, не в грошах і не в необмеженій владі, а, перш за все, в думках прихована сила, здатна перевернути світ, – признавався знаменитий американський психолог Уїльям Джеймс. – Люди можуть поліпшити своє життя, змінюючи образ думок».

Давайте ж спробуємо – постараємося! – засвоїти цей нехитрий, але мудрий урок: ми є те, що ми думаємо. Будь-яка думка залишає свій слід. І якщо ми не хочемо хворіти і страждати, але бажаємо радіти життю, нам слід говорити про все лише хороше: про себе, про людей, про світ. І, головне, так само думати. І тоді все у вашому житті складатиметься якомога краще. Ось побачите!




Джерело: http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-11942/
Категорія: Цікаво | Додав: Admin (29.02.2012) | Автор: Александр Казакевич
Переглядів: 785 | Коментарі: 1 | Теги: Психологія, позитивне мислення | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Середа, 27.11.2024, 02:37
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Форма входу
Категорії розділу
Статті [0]
Тренінги [8]
Курси [2]
Консультації [2]
Цікаві ресторанні історії [1]
Грузинська кухня [7]
Кулінарний словник [6]
Різне [8]
Італійська кухня [1]
Японська кухня [6]
Керівництво [21]
Персонал [12]
Фінанси [8]
Цікаво [16]
Європейська кухня [9]
Українська кухня [2]
Афоризми [3]
З нуля [7]
Напої [5]
Спеції [7]
Карвінг [4]
Кулінарні новини [2]
Пошук
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 116
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Власник сайту: Леся Лазар © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz