ЗБІЛЬШЕННЯ ПРИБУТКІВ У РЕСТОРАННОМУ ЗАКЛАДІ З ДОПОМОГОЮ ЦІНОУТВОРЕННЯ. (частина 3)
Як на клієнта створити враження дешевого ресторанного закладу, якщо він насправді дорогий?
Люди зазвичай не провіряють весь прас-лист. Вони роблять висновок про дешевий, чи дорогий ресторанний заклад, подивившись лише на ціни декількох ходовий категорій страв, ціни на які клієнту відомі.
Якщо ви виясните, які саме страви із вашого асортименту слугують таким «пробним каменем», ви зможете почати гру з цінами, яка дозволить вам створити враження дешевого закладу.
Як це робиться?
Страви, які пропонує ваш ресторанний заклад, можна умовно поділити на три категорії:
- «Заманиловки», тобто страви, які продаються дешево, іноді навіть і по собівартості, щоб заманити клієнта, дати йому привід вибрати саме ваш ресторанний заклад, а не конкурентів.
- «Основні», тобто страви, які є основою асортименту. Страви, за яким і приходять клієнти.
- «Наваристі», тобто ходові страви, на які накручена максимальна націнка, і які приносять найбільший прибуток. Одна така страва дає більше прибутку, ніж 2-3-4 страви з «основної» категорії, які продаються за ту ж саму ціну.
Наприклад, якщо візьмемо «Макдональдс» - дешеве морозиво – типова «заманиловка», гамбургери – «основний» товар, а кола і «спрайт» - «наваристі» товари з накруткою в сотню відсотків. Заради смачного і дуже дешевого морозива люди заходять саме в «Мак…», а не в інший заклад. Але заходять вони за гамбургерами, на які «Мак...» робить розумну націнку. А з’ївши гамбургер, клієнт може запити його колою і тоді «Мак…» отримає надприбуток.
Використовуючи цей спосіб, ви зможете зробити «заманиловкою» таку страву, ціну на яку відвідувач повірить в першу чергу. Якщо ці страви будуть порівняно дешевими (і особливо, якщо ви не забудете підкреслити цей факт) – клієнт буде вважати ваші ціни низькими, а ресторанний заклад – дешевим. І прийшовши до вас за дешевою «заманиловкою», будуть за одно замовляти у вас і дорогі «основні» і «наваристі» страви.