АДЖАПСАДАЛ (грузинська страва) - традиційний аджапсандал - це чудова овочева страва з баклажанів, помідорів, іноді перцю, із зеленню і спеціями.
АНЧОУСИ - під цим найменуванням відомі декілька видів продуктів (виробів) із оселедцевих риб.
АПЕРИТИВ (франц. aperitif - що попускає). Напій, що вживається до або під час їжі для кращого засвоєння їжі або для збудження апетиту. Аперитив не повинен бути насиченим, не повинен мати різкого смаку - інакше відволіче від їжі. От чому для нього частіше використовують соки овочів і фруктів, мінеральну воду. У деяких народів як аперитив застосовується молоко (фінська кухня), зелений чай (середньоазіатський й японська), кумис (башкирська, казахська, киргизька), айран (азербайджанська, північнокавказька), тарак (бурятська кухня).
АРТІШОК - багаторічна південна городня рослина. Їстівною частиною в нього є квітколоже суцвіть, багате вітамінами з приємним смаком. Ця, так звана, "шишка артишоку" зовні нагадує соснову шишку. Зберігають і готують артишоки тільки в емальваному або глиняному посуді, тому що в металевому вони чорніють.
АЧМА - грузинський пиріг з сиром, приготований з великої кількості шарів тіста, яке трохи відварюють. Як начинку можна використовувати сулугуні, осетинський сир або їх суміш.
БЕФСТРОГАНОВ (зустрічаються також написання: Беф а ля Строганов, Беф Строганов, м'ясо по-строгановськи). Популярна страва з дрібних шматочків нарізаного м'яса в соусі.
БІГОС (бігус, бікус). Страва польської й білоруської кухонь, свого роду гарячий холодник, що готується у каструлі з суміші шматочків свинини (шинки, корейки, шпигу), цибулі, огірків, капусти, але не з водою, а із квасом. Основний овочевий компонент - капуста (дві третини обсягу). Бігос тушкують на слабкому вогні, у два прийоми: спочатку свинину відварюють у невеликій кількості води до її повного википання, потім додають овочі (солоні огірки, квашену або свіжу капусту) і гарячий квас і продовжують тушкувати до повної готовності страви.
БІФШТЕКС (від англ. beef - яловичина й steak - шматок) - Англійська національна страва, яка поширена у всій європейській кухні. Для біфштексу беруть яловичину (бичаче або воляче м'ясо), ріжуть великими шматками (6х5 або 7х5) впоперек волокон і смажать у власному соку на ґратах на сильному вогні протягом п'яти-десяти хвилин без додавання солі або інших приправ. Центр біфштексу звичайно залишається рожевим, але м'яким. При сервіровці на біфштекс кладуть 20-25 г вершкового масла й посипають петрушкою, селерою, чорним перцем.
БОРАНІ - дуже пополярна грузинська друга страва з овочів з додаванням курячого м'яса і збитого мацоні. овочі тушкуються окремо від птиці.
БРИНЗА. Овечий сир, найважливіший компонент молдавської, румунської, болгарської й македонської кухонь. Вживається як добавка в овочеві страви, начинки для пирогів, особливо в сполученні з картоплею, у мамалиги, до м'ясних страв і супів. Використовується бринза і як закуска. Найбільш характерний гарнір до страв, що включають бринзу, - смажена цибуля, часник, баклажани пшеничний хліб, картопля.
БУЖЕНИНА. Відварена особливим способом свинина, страва холодного столу, подається з гірчицею й хроном. Буженину готують тільки з молодої свинини, з окосту, вирізки або з поперекової частини.
Джерело: http://ostriv.in.ua |