КАНАПЕ (франц. canape -основне значення ~ м'яка лава, рід дивана). Бутерброди, що готують на підсмаженому хлібі (чорному або білому) з рум'яною, твердою скоринкою, на який накладають не масло (як звичайно), а товстий шар якого-небудь продукту - шпрот, сардин, паштету, відвареної курки, риби гарячого копчення, що доповнюють свіжими овочами - скибочкою або кружечком огірка, помідора, листком селери, гілочкою кропу. Іноді до канапе для в'язкості або збільшення м'якості додають ще й ложечку якого-небудь соусу - майонезу, сметани. Канапе готовлять заздалегідь, причому відразу кілька десятків, або сотень штук. Роблять їх у формі квадратиків і встромляють у них вертикально невеликі шпажки, щоб можна було брати канапе, не деформуючи м'яку накладку.
КОВРИГА. Круглий хліб ручного формування (коврига житнього хліба). У деяких областях Росії й Білорусії так називають круглу товсту скибу хліба, відрізану "у всю ковригу", тобто по діаметру.
КУПАТИ. Особливий вид сирих ковбас, яким необхідна кулінарна обробка. Готування купат складається у відварюванні їх в окропі (протягом не більше 3-4 хвилин), а потім в обсмажуванні на сковороді в маслі.
ЛАНГЕТ (від франц. languette — язичок). Тонка скиба яловичини, що злегка відбивають і після панірування обсмажують.
ЛЮЛЯ-КЕБАБ (дослівно — шашлик з меленого м'яса). Фарш, який готується на відкритому вогні - на ґратах або металевих прутах. Відомий багатьом народам від Балкан до Ірану під різними найменуваннями. Фарш робиться з баранини й баранячого жиру. Половину його становлять сало й цибулю. Ніякі інші єднальні компоненти не застосовуються (наприклад, яйця). При готуванні жир частково, а іноді й повністю виплавляється. Його висока температура забезпечує швидку готовність страви.
Джерело: http://ostriv.in.ua |