МАКРЕЛЬ. Європейська торговельна назва скумбрії. Має надзвичайно ніжне й смачне м'ясо, готувити яке треба якомога швидше, бажано відразу після вилову.
МАМАЛИГА. Каша з кукурудзяного борошна, молдавська національна страва. Готується особливим способом у чавунці за допомогою спеціального ціпка - мішалки. По смаку, консистенції й зовнішньому вигляду відрізняється від всіх інших каш. Ріжеться вощеною ниткою або спеціальним дерев'яним ножем.
МАНТИ. Вид пельменів, що готують у Середній Азії. Вони в три-чотири рази більші звичайних. Фарш готується з дрібнорубленого баранячого м'яса з великою кількістю смаженої цибулі. Разом з ним у начинку може входити й попередньо відварений баранячий горох або свіжа весняна зелень (паростки люцерни, кропива, вівчарська сумка), заздалегідь ошпарена й обсмажена в рослинній олії. Тісто складається тільки з борошна й води, яйця не додають. Манти на відміну від пельменів защипують угорі кисетом. Відварюють манти на парі - у манти-каскане - особливому багатоярусному циліндрі, де вода перебуває тільки на дні.
МАРЦИПАНИ. Еластична суміш цукрової пудри з тертими в порошок горіхами, звичайно мигдалем, у співвідношенні 1:2 або 2:3. Дає масу, яка настільки добре формується без усяких добавок, яка склеюється, що з її можна штампувати цукерки, які зручно глазурувати (цукровою, лимонною, шоколадною глазур'ю) або залишати так, як вони є, що набагато краще. Марципан був винайдений у Франції, але саме широке поширення одержав у Німеччині (в XVIII- XIX вв.) і Австрії.
ПУХКЕНИКИ. Українські національні кондитерські вироби, що нагадують пончики, але не у формі бубликів, а у вигляді галушок. Шматочки здобного простого заварного тіста опускають у фритюр, обсмажують і потім, обсипавши цукровою пудрою або обливши варенням, подають гарячими. Холодними пухкеники їсти неможливо - вони перетворюються в грузлий ком тіста.
Джерело: http://ostriv.in.ua |