Спілкуючись на одному з форумів з Інною Коченковою, провідним російським консультантом по ресторанному бізнесу, заділи тему по мотивації персоналу. Розмова вийшла дуже вдалою і я б хотіла з вами нею поділитись.
- Власники ресторанів постійно стикаються з великою кількістю проблем, які виникають з вини персоналу і тягнуть за собою збитки. Це і неякісне обслуговування, крадіжки, постійний відтік кадрів і багато іншого. Методів боротьби з цим може бути безліч, але вони нічого не дають без правильної мотивації. І ось виникає запитання: «Як розробити правильну мотивацію, так, щоб вона дала очікуваний результат.
- Леся, Ви абсолютно праві, - кадрова проблема практично всюди є однією з пріоритетних. «Розібратись» з цим питанням, позитивно вирішити його в межах одного форуму, звичайно ж, неможливо. В кожному закладі своя специфіка роботи, свої погляди на те, хто повинен працювати на підприємстві, свої можливості для мотивації. Насамперед, на наш погляд, варто пригадати, що є два основних методи мотивації: матеріальний і нематеріальний.
З матеріальною мотивацією все в межах зрозуміло: люди працюють за гроші, чим більше грошей, тим краще. При інших рівних, якщо конкретне підприємство пропонує більш цікаву оплату праці, то і персонал повинен триматись за місце. На ділі ми розуміємо, що або власнику хочеться зекономити на ЗП, або вся лояльність роботодавця розбивається об халатність і нечесність персоналу. Тому, думаємо, що насамперед потрібно знайти підхід до цих людей. Знаючи їх соціальний стан, потреби, рівень освіти і професійний досвід, появляться і конкретні пропозиції: чим і як їх зацікавити, підвищити ефективність роботи і степінь їх прихильності до компанії. Методи мотивації в цілому відомі і прописані – кожний досвідчений НR-спеціаліст вам їх перерахує. Залишається застосувати на практиці те – що Ви порахуєте необхідним…
Продовження розмови перейшло в приватну площину. Та я думаю, що і цього достатньо, щоб ви могли зрозуміти про важливість мотивації персоналу.